Apartman görevlisinin saldırısına uğradı, sesini duyurmak için pankart astı

İzmir’in Bornova ilçesine bağlı Erzene Mahallesi’nde yer alan 34 dairenin bulunduğu 8 katlı bir apartmanda 19 yıldır yaşayan emekli Aysun Bodur, apartman toplantısında masrafların azaltılması konusunda öneride bulundu.

Apartman görevlisi Maşallah Baltacı’nın bir süre önce emekli olduğunu hatırlatan Bodur, bu nedenle Baltacı’nın yarı zamanlı olarak çalışabileceğini ve buna göre prim ödenebileceği önerisini gündeme getirdi.

İddiaya göre Baltacı; önerisi üzerine 55 yaşındaki Bodur’a hakarette bulundu ve demir sandalyeyle saldırdı.

Olay sonucu Bodur yaralanırken, araya apartmanın diğer sakinleri girdi.

“SALDIRINCA BİZ DE MÜDAHALE ETTİK”

Yaşananlara tanıklık eden ve Baltacı’yı sakinleştirerek dışarı çıkmasını sağlayan apartman sakini İbrahim Saygılı, olaya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Yaşananlardan sonra apartman görevlisi Maşallah Baltacı’nın sitede kalması ve hizmet vermeye devam etmesi, çok riskli. Daha sonra neler yapacağının garantisi yok. Olağan bir site toplantısıydı ama site görevlisi kişi, bir anda Aysun Hanım’a saldırdı. Konu da kendisini direkt ilgilendirmiyordu. Dolaylı bir şekilde sitenin ekonomik durumuyla ilgili konular konuşuluyordu. Aysun Hanım’a saldırınca biz de müdahale ettik ve kendisini dışarı çıkardık. Apartman görevlisi Baltacı, bu esnada ‘Ya sen ya ben’ diyerek tehdit ve küfürler savurup, duruyordu. Şu ana kadar yönetim olarak bir şey yapılmadı. Herhangi bir şey yapılmadığı gibi yönetime yeni seçilen kişilerden biri çekildi. Şu an bir yönetim bir boşluğu da var”

ŞİDDETE PANKARTLI TEPKİ

Öte yandan sesini duyurmak isteyen Aysun Bodur, oturduğu dairenin camına, “Burası, Ekin Sitesi. 19 yıldır burada yaşayan kadın site sakiniyim. 17 Mart 2024 akşamı site toplantısında emekli olan site görevlimiz için yeni çalışma alternatiflerini anlatırken, site görevlimiz tarafından küfürle hakarete uğradım, sandalye ile darbedildim. ‘Ya sen ya ben’ diyerek tehdit edildim. Site yönetimi, bu konuyla ilgili İş Yasası’nı halen uygulamamış. Site yönetimi, bu kişinin işine son vermeyerek şiddeti meşrulaştırmış, ortak olmuştur” yazılı pankart astı.

“SANDELYE BOYNUMA GELDİ, DARBE ALDIM”

Bodur, yaşananları şu şekilde anlattı:

“Apartman toplantısında yönetime giremesem de fikrimi söylemek istedim. Ancak bu sırada site görevlimiz oturduğu metal ayaklı sandalyeyi havaya kaldırarak, üzerime doğru yürüdü. 1 metre kala fark edip, refleks olarak sağa doğru kaydım ama yine de sandalye boynuma geldi, darbe aldım.

Sandalye nedeniyle üzerimdeki yelekte yırtıklar oluştu. O darbeyle, oturduğum sandalyeyle beraber geriye doğru düştüm. Eğer düşmeseydim; ikinci, üçüncü darbeyi de çok net alma şansım vardı. Çünkü öngörülecek bir olay değildi. Herkes şaşkındı. Hemen onu tutmaya çalıştılar.

Tutmaya çalışırlarken bile hem ciddi küfürler ediyor hem de halen bana vurmaya çalışıyordu. ‘Ya sen ya ben’ demiş; ama o kısmını duymadım çünkü şoktaydım. Hala sandalyeyle beraber yerde yatıyordum.

Bu tehdidi duyan komşularım da olmuş. Hemen bu olayla ilgili tutanak düzenlendi. Ardından da eşimle şikayetçi olmak için polis merkezine gittik. Polisler, darp raporu almamız gerektiğini söyledi. Bunun üzerine hastaneye geçip, darp raporu aldık.”

“BU KİŞİNİN BURADAN GİTMESİNİ İSTİYORUM”

Apartman yönetiminin kendisine saldıran apartman görevlisinin sözleşmesini feshetmesi gerektiğini vurgulayan Bodur, “Ama ne yazık ki yönetim böyle bir şey yapmadı. Hatta ertesi gün WhatsApp grubumuzdan sitemize yeni yönetici seçilen kişi, istifa ettiğini belirten bir mesaj attı ki bu da yasal bir şey değil. Çok kötü durumdayım, sokağa çıkamıyorum, tehdit edildim. Psikolojik destek alıyorum ve ilaç kullanıyorum. Artık bu kişiyi yasa gereği göndermeleri gerekiyor dememe rağmen; yönetimden hiçbir şekilde bana dönüş olmadı. Bir an önce, bu kişinin buradan gitmesini istiyorum” diye konuştu.

“EKMEĞİMLE OYNADI”

Apartman görevlisi Maşallah Baltacı ise hakkındaki iddiaları kabul etmeyip, Bodur’un kendisinin ekmeği ile oynadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir